Korduvad küsimused

Allpool on selgitatud mõisteid ja küsimusi, mis kipuvad korduma.

Mis on esimene eelistus?

Esimene eelistus on Sinu poolt valitud Kanal koos aadressiga, kuhu soovid oma e-arveid saada. E-arved saadetakse võimalusel just esimeseks eelistuseks märgitud kanalisse.

Mis on teine eelistus?

Teine eelistus on vajalik juhuks, kui ettevõttel pole tehnilistel, majanduslikel või muudel põhjustel võimalik arveid esimeseks eelistuseks määratud Kanalisse saata. Kui konkreetse ettevõtte arvet pole võimalik esimeseks eelistuses märgitud Kanalisse saata, valitakse selleks teise eelistuse Kanal. Kui ettevõte ei võimalda ka sellesse kanalisse arveid saata, edastatakse Sulle paberarveid.

Miks peaksin oma kontaktaadressi sisestama?

Kontaktaadressi kasutatakse selleks, et anda tagasisidet selle kohta, kuidas Sinu e-arve koondtellimus õnnestus ning millised arved tulevikus Sinu poolt valitud Kanalisse saadetakse. Samuti kasutatakse kontaktaadressi selleks, et teavitada tulevikus Arved.ee-ga liituvast ettevõttest, kelle klient ka Sina oled ning kelle arvet hakatakse automaatselt Sinu poolt valitud Kanalisse saatma.

NB! Kontaktaadressi EI KASUTATA reklaaminfo saatmiseks www.arved.ee poolt. Samuti EI ANTA seda aadressi kolmandatele osapooltele kasutamiseks.

Mis on Arved.ee postkast?

Arved.ee postkast on üks osa Arved.ee portaalist, kuhu on võimalik e-arveid tellida. Postkasti kasutamiseks saad eraldi kasutajatunnuse ja parooli, samas on Sul võimalus sisse logida ka teiste vahenditega. Igast postkasti saabunud e-arvest teavitatakse Sind eraldi e-kirjaga. Ei mingit tarbetut jälgimist - logid sisse ja vaatad oma arvet siis, kui see sinna saabub.

Mis on e-arve?

E-arve on paberarvega võrdne maksedokument, mille Arved.ee-ga liitunud või liituv ettevõte Sulle saadab. E-arve tellimiseks saad valida järgmiste kanalite vahel:

  • Internetipank:
    Internetipanga e-arve saadetakse Sulle või Sinu poolt määratud isikule internetipanka. Internetipangas on Sul võimalik oma arvet vaadata ning ka maksta. Seal säilitatakse e-arveid üldjuhul 13 kuud.
  • E-post:
    Ettevõte saadab arve Sinu e-posti aadressile üldjuhul kirjamanusena. Sul on vastavalt oma soovile võimalus arvet vaadata, see välja trükkida ning soovi korral ka arhiveerida.
  • Arved.ee postkast:
    Ettevõtte arved saadetakse arved.ee postkasti, kuhu Sul on alati ligipääs. Vastavalt soovile on võimalus arvet vaadata või see välja trükkida.